Jeśli chcesz mieć przyjaciela, bądź przyjacielem

By Paulina Szlagowska - 5/22/2016Często jest tak, że ludzie oceniają nas po naszym zachowaniu. Będą nas traktować tak, jak my traktujemy ich. To jest najnormalniejsze zachowanie, tak jesteśmy (niestety albo stety) skonstruowani. Oczywiście, są przypadki, gdzie ludzie są mili dla innych bez względu na ich zachowanie, ale to rzadkość. Prawdą natomiast jest to, że jeśli chcemy zyskać przyjaciela, sami musimy się jak przyjaciel zachowywać. Jeśli będziesz dla innych miły, troskliwy, będziesz ich słuchał i dobrze radził- oni odwdzięczą się tym samym. Nie ma na co liczyć na przyjacielskość z drugiej strony jeśli będziesz wredny/a dla tej osoby. Nie możesz oczekiwać tego, że ktoś będzie Cię dobrze traktował, kiedy sam/a źle innych traktujesz. Podczas całej mojej edukacji w szkole (głównie w szkole podstawowej) nauczyciele powtarzali nam przysłowie "Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie". Dopiero po latach dostrzegam, że mieli oni rację. Powinniśmy zwracać uwagę na to, jak odnosimy się do innych. Trzeba zapamiętać, że będą oni się do nas odnosić tak, jak my do nich. Traktuj drugiego człowieka dobrze, a on będzie tak traktował i Ciebie. Zobaczysz, że z takim nastawieniem do drugiej osoby i z pozytywnym nastawieniem drugiej osoby do Ciebie żyje się o wiele łatwiej. 
A Ty traktujesz drugą osobę jak przyjaciela? :) 

 • Share:

You Might Also Like

4 komentarze

 1. Fajnie jest mieć kogoś, komu mozemy zaufać. :) Przyjaciele są potrzebni. :)
  flvcko.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Masz racje jeśli nie będziemy zachować się fer wobec przyjaciela on też może się tak zachowywać
  Fajne wiosenne zdjęcia
  Pozdrawiam,Madda
  blog ->klik

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ładne zdjęcia :) Czasem jest tak, że pomimo silnej potrzeby samotności jeszcze bardziej potrzebujemy bliskości drugiej osoby. Uważam, że wszyscy zasługują na przyjaciela, takiego prawdziwego, który będzie z nami mimo wszystko. Pozwól, że przywołam tutaj linczka do swojego posta o przyjaźni (http://to-ja-niezdara.blogspot.com/2016/05/friendship.html). Pozdrawiam Cię bardzo mocno, buziaczki

  Niezdara (http://to-ja-niezdara.blogspot.com/)

  OdpowiedzUsuń
 4. Na początku, bardzo ładne zdjecia! Sama staram sie być taka przyjaciółka jaka chciałabym być, dobry post, daje do myślenia.

  Pozdrawiam cieplutko
  myylifeastina.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Każdy jeden komentarz=wielka motywacja. Dziękuję bardzo!

-Weryfikacja obrazkowa wyłączona.