Idź swoją drogą

By Paulina Szlagowska - 2/23/2017


Przyznaj się sam przed sobą, ile razy zazdrościłeś innym, jak im się dobrze powodzi... Jakie mają idealne życie, super szkołę, pracę, przyjaciół... wszystko to, co i Ty chciałbyś osiągnąć.

Przestań! 

Nie zazdrość innym. Żyj swoim życiem, w niczyje inne się nie wtrącaj. Każdy żyje po swojemu, każdy idzie swoją ścieżką. Dlaczego masz iść czyjąś, wydeptaną już i stać się czyjąś tanią kopią? 

Posłuchaj, 

wybierz swoją drogę. Twoje życie to Twój wybór. Uczysz się na własnych błędach. Często jesteś zdany sam na siebie, ale właśnie to tak naprawdę buduje Twoją siłę! Nie dąż do bycia czyjąś tanią kopią, żyj po swojemu. Podejmuj decyzje, które uważasz za słuszne. A przede wszystkim, nigdy nie uzależniaj swojego szczęścia i farta od jakieś innej osoby! Pamiętaj, że ta osoba może zostać, ale i może Cię opuścić. Zostanie wtedy pustka, ruina... 
Nie mówię, że masz żyć w samotności, broń Boże, ale zastanów się, od kogo tak naprawdę zależy Twoje szczęście - od Ciebie, czy od innej osoby? 

Pamiętaj!

Jesteś kowalem własnego losu. Twoja przyszłość leży w Twoich rękach. Żyj tak, żeby nie żałować. Idź swoją ścieżką, z której nie zboczysz. Im więcej podejmujesz samodzielnych decyzji, tym lepiej dla Ciebie. Nie pozwól, żeby ktoś układał Ci życie - żyj tak, jak chcesz i niczym się nie przejmuj, masz do tego prawo.

I co? Będziesz żyć po swojemu, czy według czyjegoś planu? 

 • Share:

You Might Also Like

3 komentarze

 1. Mądrze napisane, mam nadzieję, że wiele osób nauczy się wiele z tego posta. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Najważniejsze jest to, by spełniać swoje marzenia. Wszyscy jesteśmy równi lecz oryginalni i nie ma drugiej takiej osoby.. :) Super post, oby tak dalej!
  rooksiii.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Najwazniejsze to znac swoja wartosc i brnac za marzeniami za wszelka cene

  OdpowiedzUsuń

Każdy jeden komentarz=wielka motywacja. Dziękuję bardzo!

-Weryfikacja obrazkowa wyłączona.